Ukupno: 920145
Obilježen Hrvatski olimpijski dan
Autor: Danijela Jalžabetić, 12. 9. 2017.

Povodom obilježavanja Hrvatskog olimpijskog dana (10. rujna) učenici naše škole sudjelovali su u petak, 8. rujna 2017. godine, u raznim sportskim aktivnostima. Naši učenici mogli su izabrati šetnju, vožnju biciklom, ples, košarku ili aktivnosti u dvorani. Cilj svih aktivnosti bio je da svaki učenik naše škole pronađe jednu aktivnost koja mu najbolje odgovara i aktivno u njoj sudjeluje.

Dio učenika je tako šetnjom na Martin breg i po našem gradu uživao u prirodnim ljepotama našega kraja. Učenici trećih razreda u pratnji svojih učiteljica šetali su stazom prema Martin bregu, dok su učenici viših razreda uživali u šetnji po Gradu.

Učenici koji su se odlučili na vožnju biciklom, u pratnji nekolicine učitelja, ravnatelja i članova biciklističkog kluba, vozili su se do Velike Ostrne (preko Puhova, Črnca Dugoselskog i Obedišća). Osim učenika naše škole na vožnji biciklom sudjelovali su i učenici i učitelji iz OŠ Josipa Zorića, OŠ Rugvica iz Rugvice te OŠ „Stjepan Radić“ iz Božjakovine. Ukupan broj sudionika, ove druge po redu zajedničke, biciklijade bio je oko 400.

Na aktivnostima u dvorani  sudjelovalo je oko 150 učenika četvrtih i petih razreda. Pod budnim okom svojih učiteljica učenici su uživali u raznovrsnim igrama koje su za njih osmislile učiteljice iz Tjelesne i zdravstvene kulture.

Na radionici plesa koju je vodila učiteljica Glazbene kulture Sandra Fračišković učenici su mogli naučiti plesne korake poznatih ljetnih hitova.

Poslijepodnevni košarkaški turnir privukao je mnoge zaljubljenike u ovaj sport, njih gotovo 90-ak, u kojem su snagu odmjerile ekipe učenika naše škole, OŠ Josipa Zorića te OŠ „Stjepan Radić“ iz Božjakovine.

Hrvatski olimpijski dan tradicionalan je događaj proslave dana utemeljenja HOO-a te promicanja olimpijskih vrijednosti i važnosti bavljenja sportskim aktivnostima.

Josip Ratković, 8.c