Ukupno: 920200
Održano županijsko Natjecanje u krosu
Autor: Danijela Jalžabetić, 2. 11. 2017.

Županijsko Natjecanje u krosu održano je 27. listopada 2017. godine u Bedenici pored Sv. Ivana Zeline. Natjecanje je bilo podijeljeno na pete i šeste te sedme i osme razrede. Djevojčice iz petih i šestih razreda trčale su 800m, a dječaci 1000m. Iz sedmih i osmih razreda dječaci i djevojčice trčali su 1200m. Ženska ekipa naše škole osvojila je ekipno 6. mjesto u konkurenciji 21 škole dok je muška ekipa ekipno osvojila 6. mjesto u konkurenciji 20 škola. Našu školu predstavljali su: Katja Vuković (5.b), Lorena Rozić (6.a), Domagoj Vidović (6.b), Leo Mikletić (6.b), Mislav Sakač (6.c), Luka Zlatkov (6.c), Tamara Cvjetanović (6.c), Dora Jurić (6.d).

Kros trčanje je jedna od trkačkih disciplina atletike. To je trčanje u prirodi, na terenu koji nije posebno pripremljen za trčanje. Kros se trči po šumama, livadama, planinama, a ne po ulicama kao kod maratona ili atletskoj stazi kao kod svih drugih trkačkih disciplina. Trčanje krosa traži pored visoke kondicije i dobru sposobnost ravnoteže i reakcije. Kros trčanje je u razdoblju od 1912. do 1924. godine bilo dio olimpijskih disciplina, a danas je jedino prisutan kao jedna od disciplina petoboja.

Josip Ratković, 8.c