Ukupno: 920236
Poziv na sudjelovanje u natječaju RAZGLEDNICA MOGA MJESTA škljocni za sjećanje i foto tečaj za učenike 5. – 8. razreda
Autor: Krunoslav Sakač, 27. 2. 2018.

Dragi učenici i roditelji,

OŠ Vladimir Nazor Budinščina poziva zainteresirane učenike od 5. – 8. razreda na sudjelovanje u natječaju digitalne fotografije  RAZGLEDNICA MOGA MJESTA  škljocni za sjećanje.

Učenici trebaju fotografirati neki detalj svoga mjesta iz kojeg će se prepoznati to mjesto. Kako se radi o  fotografiji koja će ukoliko bude nagrađena, poslužiti za izradu razglednice, na fotografiji ne smiju biti ljudi.

Cilj projekta je približiti učenicima umjetnost fotografiranja i razvijati ljubav i ponos prema zavičaju (mjestu/gradu) u kojem žive, sačuvati od zaborava kulturno- povijesni identitet mjesta i očuvati i izvući iz zaborava razglednicu kao kulturno, povijesno i tradicijsko naslijeđe te uvelike zaboravljen način komunikacije među ljudima. Cilj natječaja je u konačnici popularizacija razglednica, tj. vratiti naviku slanja razglednica. Na taj bi način, uz kreativan i zabavan rad učenika, dobili razglednice cijele Lijepe naše kao edukativan, uporabni i turistički materijal.

Potaknuti natječajem, GI Drugo Selo nudi organizaciju foto tečaja za učenike 5.-8. razreda u trajanju od 10 sati tijekom ožujka (tri subote) koji će voditi gospodin Mario Kociper, a finalni proizvod tečaja bile bi upravo fotografije za natječaj.

Pozivamo sve zainteresirane učenike da prijave interes za sudjelovanjem na besplatnom foto tečaju socijalnoj pedagoginji.

Nena Franić, socijalna pedagoginja