Održano međuopćinsko Natjecanje iz Prve pomoći
Autor: Danijela Jalžabetić, 14. 3. 2018.

Međuopćinsko Natjecanje iz Prve pomoći se održalo 11. ožujka 2018. godine u Osnovnoj školi Stjepana Radića u  Božjakovini. U Natjecanju su sudjelovale četiri ekipe, dvije iz Osnovne škole "Ivan Benković", jedna iz Osnovne škole Josipa Zorića te jedna iz Osnovne škole Stjepana Radića. Ekipe naše škole su se zvale "Osakaćene Hrenovke" (vođa: Enio Todorović) i "Newt" (vođa: Nika Gavranović). Članovi prve ekipe bili su: Elizabeta Ilinčić (8.A), Viktoria Vinek (8.A), Lora Debeljak (6.B) i Ema Vražić (6.B). Članovi druge ekipe su bili Valentina Šipura (6.A), Ana Stipić (6.B), Korina Rohlik (8.A), Antonija Tomić (6.C) i Nika Martinović (6.C). "Osakaćene Hrenovke" su osvojile četvrto, a "Newt" drugo mjesto.

Sve sudionike je prvo dočekao obrok u školskoj blagovaonici. Nakon obroka, natjecatelji su se uputili u učionice, gdje su 24 minute pisali četiri ispita. Svaki ispit je sadržavao pitanja vezana uz jednu od četiri grane Prve pomoći— Prva pomoć, povijest Hrvatskoga Crvenog križa, povijest Crvenoga križa i ljudska prava. Nakon ispita, prve dvije ekipe, "Newt" i ekipa Osnovne škole Stjepana Radića su se uputile na praksu gdje ih je dočekalo šest ozlijeđenih osoba. Svaka osoba je imala svojeg sudca koji je sudio korektnost natjecatelja u postupanju s ozlijeđenima. Druge dvije ekipe, "Osakaćene Hrenovke" te ekipa Osnovne škole Josipa Zorića su imale 40 - minutnu pauzu dok prve dvije ekipe nisu završile s praksom.

Nakon što su sve četiri ekipe završile s praksom, ustupilo je proglašenje pobjednika u holu škole. Sudionici su se fotografirali, primili medalje i pehare te se uputili kući.