Ukupno: 920200
Održan "Matematički klokan"
Autor: Danijela Jalžabetić, 23. 3. 2018.

Natjecanje „Matematički klokan“ održalo se u našoj školi, u četvrtak, 22. ožujka 2018. godine, s početkom u 12:30. Na  natjecanju je sudjelovalo 118 učenika od drugih do osmih razreda, podijeljeni u skupine Ecolier, Benjamin, Cadet, Junior, Student, Pčelice i Leptirići. Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama. Sastoji se od 12 zadataka za skupine Pčelica i  Leptirić, odnosno 24 zadatka za sve ostale skupine. Zadaci su raznovrsni i poredani od lakših prema težima. Za svaki je zadatak ponuđeno pet odgovora od kojih je samo jedan ispravan. Motto igre - natjecanja "Matematički klokan" je: bez selekcije, eliminacije i finala.

Udruga "Klokani bez granica" međunarodnog je karaktera i okuplja predstavnike velikog broja Europskih zemalja. Njezin je cilj popularizirati matematiku i omogućiti širenje osnovne matematičke kulture. Glavna joj je zadaća organizacija igre - natjecanja "Matematički klokan" koja popularizira matematiku među mladima. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.