Novska – Trokut: Komemoracija poginulim braniteljima
Autor: Danijela Jalžabetić, 7. 11. 2018.

U pratnji profesora povijesti Luke Podunajca šestero učenika naše škole (Maro Dragičević, Dea Bogić, Mateo Ristić, Lucijana Žeželj, Ema Beganović i Nikša Pletikosić) otputovalo je 29. listopada 2018. godine na Trokut kod Novske povodom komemoracije poginulim hrvatskim braniteljima Domovinskog rata (1991. – 1995.).

Okupili smo se ispred Doma zdravlja u Dugome Selu te krenuli u 8 sati. Putovali smo otprilike sat vremena s osmašima Osnovne škole Rugvica i Osnovne škole Josipa Zorića, no pridružili su nam se veterani Domovinskog rata. Kada smo došli prisustvovali smo misi u čast poginulih branitelja. Nakon mise prošetali smo se Novskom te sudjelovali u polaganju vijenaca na spomenik poginulih branitelja. Kada je završila komemoracija uputili smo se u središte Novske na ručak. Nakon ručka imali smo slobodno vrijeme da upoznamo i razgledamo grad Novsku. Uz razgledavanje stekli smo nova prijateljstva s učenicima drugih škola. U 16 sati krenuli smo prema Dugom Selu. Put kući je bio zanimljiv, veterani su otpjevali nekoliko pjesama pa je atmosfera bila jako ugodna. Bila mi je čast sudjelovati u ovoj komemoraciji i jako sam se lijepo provela.

Dea Bogić, 8. b