Ukupno: 920147
Učiteljica 3. c razreda, Marija Turk Sakač, stekla titulu dr. sc. na Učiteljskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 13. 12. 2018.
Autor: Administrator , 14. 12. 2018.

Pred četveročlanim Povjerenstvom za ocjenu i obranu doktorskog rada u sastavu: prof. dr. sc. Milan Matijević (predsjednik), doc. dr. sc. Vladimir Legac (član), doc. dr. sc. Ines Virč (članica), prof. dr. sc. Blaženka Filipan-Žignić (mentorica) te publikom u obiteljskom i kolegijalnom sastavu, učiteljica Marija Turk Sakač je obranila svoj doktorski rad s temom: „Elementi jezika novih medija u pisanim radovima učenika osnovne škole“.

Javnom obranom doktorskog rada učiteljica Marija Turk Sakač je promovirana u najviše akademsko zvanje doktorice znanosti iz znanstvenog područja društvene znanosti, znanstvenog polja odgojne znanosti, znanstvene grane didaktika te joj je zasluženo pripala titula dr. sc.

Iskrene čestitke su joj, uz članove Povjerenstva, uputile i njene kolegice s posla Sonja Nekić i Sofija Štefanac Klobučar, kao i ostali prisutni.

Čestitke djelatnika naše škole su stizale i porukama novih medija, a bit će ih sigurno i u narednim danima sve više i sa svih strana.

Bravo za našu prvu dr. sc. Mariju Turk Sakač!

Tekst i fotografije: Sofija Štefanac Klobučar