Upisi u prvi razred
Autor: Krunoslav Sakač, 19. 2. 2024.

Poštovani roditelji,

u prilogu se nalaze obavijesti Upravnog odjela za odgoj i obrazovanje, Ispostava Dugo Selo, o upisu djece u prvi razred u školskoj godini 2024./2025., kao i poveznica na obavijest objavljenu na službenoj stranici Zagrebačke županije: Vijesti - Zagrebačka županija (zagrebacka-zupanija.hr). Molimo vas da navedene dokumente pročitate.

Kako bismo vam olakšali postupak upisa, slijede koraci za upis djece u prvi razred:

1. Prijave za upis u 1. razred osnovne škole u školskoj godini 2024./2025. provode se elektroničkim putem korištenjem  Nacionalnog informacijskog sustava upisa u osnovne škole (NIAS – e-građani).

Prijavu za redoviti upis, upis djece s utvrđenim teškoćama, prijevremeni upis i odgodu upisa potrebno je do 31. 3. 2024. godine podnijeti putem poveznice https://osnovne.e-upisi.hr/ .

U sustavu postoji mogućnost odabira izbornih predmeta, koji postaju obavezni za pohađanje kada ih učenik upiše. Nastava iz izbornih predmeta od 1. do 4. razreda se održava u okviru redovnog dnevnog rasporeda sati.

Prilikom odabira pohađanja programa produženog boravka, važno je napomenuti da je kapacitet programa ograničen te će se u slučaju većeg broja prijava, lista učenika koji ostvaruju pravo na prednost pri upisu u program utvrđuje se na temelju slijedećih kriterija propisanih od strane Zagrebačke županije:

- učenici bez roditelja ili zanemarenog roditeljskog staranja,

- učenici oba zaposlena roditelja,

- zaposlenog samohranog roditelja (u smislu Zakona o socijalnoj skrbi i Obiteljskog zakona),

- učenici koji žive u teškim zdravstvenim i socijalnim uvjetima, prema dokumentaciji nadležnog Centra za socijalnu skrb.

Roditelji koji pri upisu iskažu interes za pohađanje produženog boravka bit će pozvani tijekom lipnja na roditeljski sastanak!

Napomena: U sustav za elektroničke upise u osnovne škole,  roditelji ulaze preko portala e-Građani. Ukoliko niste do sada imali potrebu za korištenjem sustava e-Građani, možete pogledati uvjete i način prijave na https://gov.hr/. U slučaju da nemate mogućnost prijave u sustav e-Građani, trebate se javiti u stručnu službu škole na telefonski broj 091 621 2338 od 26. veljače do najkasnije 31. ožujka od 10 do 15 sati.

2. Prijava za liječnički pregled putem aplikacije https://kvacica.hr/

Prijave za liječnički pregled bit će moguće nakon 1. ožujka kada ćete u aplikaciji https://kvacica.hr/ moći odabrati svoj termin za pregled.

Liječnički pregled djece provodit će se u Domu zdravlja Dugo Selo od 31. 3. do 15. 6. 2024. godine.

U slučaju potrebe za dodatnim informacijama, za liječnički pregled djeteta, možete kontaktirati liječnicu školske medicine na broj telefona 01 2759 060.

3. Utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta

O terminu za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta stručni suradnici škole će vas obavijestiti putem elektronske pošte ili porukom na adresu/telefonski broj naveden u elektronskoj prijavi (NIAS – e-građani).

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta provodit će se u prostorijama OŠ „Ivan Benković“ u Dugom Selu prema unaprijed određenim terminima.

Napomena: nakon obavljenog školskog i liječničkog dijela postupka utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, sastaje se stručno povjerenstvo škole za upis djece u 1. razred i donosi odluku u vezi sa upisom djeteta.

S obzirom na novi sustav prijave djece za upis u prvi razred, roditelje molimo za razumijevanje, strpljenje i komunikaciju u slučaju poteškoća. Veselimo se dolasku naših novih učenika na jesen!

Ravnatelj: Branko Goleš, prof.