Književno-lutkarski susreti s Jadrankom Čunčić- Bandov
Autor: Gabriela Golubić, 28. 10. 2021.

U mjesecu listopadu našu školu je posjetila poznata književnica Jadranka Čunčić- Bandov koja je izvela lutkarski igrokaz Šale, trice, zvrndalice. Sve igrokaze je izvela s mnoštvom scenskih lutaka koje je sama izradila od različitih materijala i uporabnih predmeta što je imalo dodatan inspirativno-edukativan učinak na djecu. Lutkarski igrokaz Šale, trice, zvrndalice je bila interaktivna te su učenici rado sudjelovali glumom, pjevanjem i čitanjem igrokaza. S književnicom su se družili učenici prvih, drugih i četvrtih razreda u pratnji svojih učiteljica.

Jadranka Čunčić-Bandov dječja je književnica i lutkarica. Autorica je mnogih igrokaza koji su objavljeni u čitankama, priručnicima, zbornicima i časopisima za djecu. Zbirka "Igre sa zmajevima" uvrštena je u lektiru za četvrti razred osnovne škole. Još od studentskih dana bila je aktivno angažirana u lutkarskom kazalištu Kvak kroz glumu, animaciju i pisanje lutkarskih igrokaza. Članica je Društva hrvatskih književnika i Hrvatske zajednice samostalnih umjetnika. Djeluje kao samostalna umjetnica te igrokaze iz svojih knjiga predstavlja djeci kroz lutkarske kolaž predstave.