Humanitarna akcija za Dječji dom Zagreb
Autor: Danijela Jalžabetić, 22. 12. 2021.

Učenici i djelatnici naše škole sudjelovali su u humanitarnoj akciji za Dječji dom Zagreb (popularno zvan Nazorova). Pripremili smo božićne pakete za svako dijete i sakupili igračaka, odjeće i obuće te potrepština koje su potrebne djeci u Domu. Učenici 8. c razreda napisali su prigodna pisma za svako dijete koje će im tete odgajateljice čitati na Božić. Sakupljene stvari su ravnatelj Branko Goleš i domar Edo Čop odvezli do dječjeg doma 21. prosinca kako bi djeca dobila svoje pakete za nadolazeće blagdane. Zahvaljujemo svim djelatnicima, učenicima i roditeljima koji su nas podržali u ovoj akciji i pomogli nam prikupiti potrebne stvari kojima smo razveselili najmanje u Dječjem domu Zagreb. U Dječjem domu Zagreb trenutno se nalazi 41 dijete starosti do 2 do 7 godina.

Dječji dom Zagreb ustanova je socijalne skrbi koja kroz socijalne usluge zbrinjava djecu bez roditelja ili bez odgovarajuće roditeljske skrbi, djecu čiji je razvoj bio ugrožen u vlastitim obiteljima, te trudnice i majke s djecom. Dom pruža usluge i obiteljima djece, primarnim, udomiteljskim i posvojiteljskim. Kapacitet usluga je za  200 djece i mladih u dobi  0 – 21 godinu, 10 trudnica i majki s malom djecom te za 100 korisničkih obitelji. Dom djeluje u sustavu Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike. (preuzeto s internetske stranice Dječje doma Zagreb).