Ukupno: 920203
Osvrt na književne čajanke
Autor: Danijela Jalžabetić, 13. 1. 2022.

Učenici 5.a i 5.b te 7.a i 7.b s učiteljicom Larisom Kramer tijekom mjeseca prosinca imali su književne čajanke. Na satima hrvatskog jezika uživali su  u dobroj poeziji.  Književne čajanke bile su tematske uz kekse i čaj koji su skuhale naše tete kuharice. Učenici 5.a su imali čajanku u knjižnici s temom jeseni. Ukrasili su knjižnicu  jesenskim ukrasima. Učili su se kulturi i ponašanju za stolom. Uz čajanku učenici su recitirali i čitali pjesme o jeseni. Učenici 5.b su imali božićnu čajanku te su čitali božićne pjesme u božićnom ozračju. Učenici 7.a i 7.b razreda čajanku su imali povezanu uz lektirno djelo (pjesme Dobriše Cesarića) te su tom prilikom učionicu ukrasili ukrasima povezanim  uz Cesarićeve pjesme koje su čitali.

Bila je to prilika za drugačiju nastavu hrvatskoga jezika i prigodno druženje učenika.

(Paola Dedić, Tamara Tomić, Tara Kovačić,Tina Marija Kosanović)

SLIKE