Povodom Dana policije 3. c razred posjetio PP Dugo Selo
Autor: Marija Turk Sakač, 30. 9. 2014.

Povodom Dana policije i blagdana Svetog Mihovila, njihovog zaštitnika, 20. rujna 2014. su u sklopu Dana otvorenih vrata dugoselske policijske djelatnike posjetili učenici 3. c razreda OŠ „Ivan Benković“.

Učenici su razgledali prostorije Policijske postaje Dugo Selo te opremu koju policajci koriste u svakodnevnom radu, a koju su za njih pripremili i demonstrirali dugoselski policajci.

Znatiželja djece bila je neutaživa. Pozorno su upijali svaku riječ i pažljivo promatrali prezentacije policajaca. Veseloj atmosferi doprinijelo je i paljenje sirene.

Mihael Anđelić i Ivan Šarić čak su imali priliku obući policijsku zaštitnu opremu: šljem, štit, štitnike za noge i pendrek. Svi učenici sjeli su na policijske motore, a na opće iznenađenje na kraju su svi dobrovoljno ušli u policijsku „Maricu“ koja ih je odvezla natrag u školu. Nadamo se da im je ovo bila prva i zadnja vožnja u „Marici“.

Na ovaj način, uz neposredan kontakt s policijskim službenicima, osmišljen i prilagođen njihovoj dobi, djeca su se upoznala s ulogom policajaca „prijatelja-pomagača“, a sve u cilju stvaranja suradničkog odnosa temeljenog na povjerenju.

SLIKE