Ukupno: 920238
Tematski posjet Vukovaru
Autor: Branko Goleš, 27. 10. 2014.

Dana 25. listopada 2014. posjetili smo Vukovar. U posjet gradu heroju su išli pojedini učenici naše škole kao i učenici iz ostalih škola s našeg područja (Dugo Selo, Rugvica, Zelina), uz pratnju našeg ravnatelja Branka Goleša i u pratnji te organizaciji Udruge HVIDRA Dugo Selo.

Prvo smo posjetili sajmište, zatim Memorijalno groblje, Ovčaru kao i Spomen dom, vodotoranj, vojarnu, Opću bolnicu Vukovar i Spomen dom Blage Zadre.

Na sajmištu smo vidjeli spomenik 'Otac i sin' podignut ocu i sinu Kačić. U Spomen domu Ovčare vidjeli smo Ponor zla kao i fotografije poginulih branitelja uz koje su bile njihove osobne pronađene stvari s bojišta. U krugu vojarne bili su tenkovi, mig, tzv.krmača i ostala oklopna vozila. Posjetili smo Opću bolnicu Vukovar gdje smo pogledali video koji je prikazivao bolnicu i sam grad u vrijeme opsade.Također smo i prošli kroz sobe u podrumu, u kojima su bili ranjenici. Zadnja stanica bio nam je Osijek gdje su nas dočekali članovi Udruge HVIDRA Osijek i počastili nas ručkom.

Bilo nam je vrlo zanimljivo jer nam je sve to prepričavao pukovnik Petar Janjić-Tromblon koji je i sam sudjelovao u obrani Vukovara.
Zahvaljujemo se na ovom vrijednom i lijepo organiziranom tematskom izletu Udruzi HVIDRA Dugo Selo!

Viktorija Franjčić, 8.d

SLIKE