Susret s književnikom
Autor: Danijela Jalžabetić, 2. 2. 2015.

U ponedjeljak, 2. veljače 2015. godine, je u školskoj knjižnici naše škole održan književni susret za učenike trećih razreda s književnikom Igorom Knižekom. U prepunoj knjižnici književnik je svojim životnim pričama oduševio sve prisutne i pokušao potaknuti naše učenike na uživanje u čitanju književnih djela.

Igor Knižek rođen je u Kutini 1972. godine. Do svoje osme godine živio je u slavonskom selu Krivaj iz kojeg se seli u Sesvetski Kraljevec gdje je završio osnovnu školu. U prvom razredu srednje škole počeo je pisati pustolovne priče, kratke komedije i pjesme-romane.

Skladatelj je i autor filmske glazbe, a isto tako i aranžer i tekstopisac. U dječjoj književnosti poznat je po bajkama kroz koje govori o pravim vrijednostima jezikom bliskim djeci.

Književnik Igor Knižek živi u Dugom Selu.