Svečano obilježen Dan škole
Autor: Danijela Jalžabetić, 19. 2. 2015.

U srijedu, 18. veljače 2015. godine svečanom priredbom i prigodnim programom  obilježili smo Dan škole i pet godina od otvaranja i početka rada naše škole. Na samom početku okupljenim gostima obratio se ravnatelj škole Branko Goleš koji je izdvojio najznačajnije događaje za našu školu u proteklih pet godina. Također se zahvalio na ulaganjima i investicijama Gradu Dugom Selu i Zagrebačkoj županiji. Okupljenima se obratio i gradonačelnik Dugog Sela Stipo Velić koji je rekao da uživa u našim uspjesima, rezultatima i izvedbama te da će Grad uvijek podržavati dugoselsko školstvo i nastojati da ono napreduje.

Uz osvojene brojne nagrade i priznanja u samo pet godina postojanja pokazali smo da naši učitelji s učenicima marljivo rade i  postižu dobre rezultate. Povodom Dana škole u hodnicima naše škole postavljena je izložba „100 najuspješnijih likovnih radova učenika“ nastalih tijekom pet godina postojanja naše škole.

Naša škola dobila je ime po Ivanu Benkoviću koji je rođen 18. veljače 1873. godine, stoga naša škola slavi svoj dan na Benkovićev rođendan.