Posjet izložbi Volim matematiku
Autor: Danijela Jalžabetić, 6. 3. 2015.

Učenici petih i sedmih razreda u pratnji profesorica Amadee Šimić i Mirne Štimac posjetili su 5. ožujka 2015. godine interaktivnu izložbu Volim matematiku u Klovićevim dvorima. Autor izložbe je umirovljeni profesor matematike Georg Schierscher.

Izložba Volim matematiku sastoji se od 100 fizičkih modela i prikazuje odabrani sadržaj školske matematike u sedam tematskih cjelina: rast i oblik, geometrija oko zlatnog reza, geometrijski oblici, Arhimed (ideje o krugu i kugli), na tragu inženjera (matematika u tehnici, na cestama i u građevini), ogledala (refleksija i simetrija), fraktalno i dinamički (matematika inspirirana oblacima, povrćem i burzovnim kotacijama) te daje posjetiteljima priliku da otkriju zanimljivosti o brojevima, formulama i matematičkim zakonitostima na interaktivan način iz svakodnevnih pojava.

Izložba se može pogledati do 31. svibnja 2015.