Osmi razredi posjetili Vukovar
Autor: Danijela Jalžabetić, 21. 10. 2015.

U sklopu projekta „Posjet osmih razreda Vukovaru“ učenici osmih razreda naše škole u pratnji svojih razrednica 15. i 16. listopada 2015. godine posjetili su Vukovar. Cilj projekta „Posjet osmih razreda Vukovaru“ jest učenike osmih razreda kroz dvodnevni posjet Vukovaru učiti o vrijednostima Domovinskog rata i Bitke za Vukovar. Za vrijeme posjeta učenici su prisustvovali predavanjima o Domovinskom ratu u skladu s nastavnim programom predmeta Povijest za osme razrede. Obišli su  sva mjesta sjećanja vezana za Domovinski rat,  te kroz Školu mira i radionice naučili kolika je važnost prenošenja poruke mira, prihvaćanja različitosti i suosjećanja. U dvodnevnoj terenskoj nastavi zajedno s učenicima naše škole sudjelovali su i učenici iz  OŠ Bisag, OŠ Kloštar Ivanić i OŠ Petra Preradovića iz Zagreba. Ministarstvo branitelja  financiralo je  smještaj, prijevoz i prehranu za sve učenike osmih razreda tijekom posjeta.