Europski dan jezika
Autor: Danijela Jalžabetić, 22. 9. 2017.

Svake godine 26. rujna obilježava se Europski dan jezika. Tim povodom ove smo godine istražili koje su riječi, tijekom povijesti i kulturnom razmjenom, došle iz drugih jezika u hrvatski jezik. Nazivamo ih posuđenice, tuđice ili strane riječi. Neke od najzanimljivijih izdvojili su učenici sedmih razreda na plakatima, dok su osmaši osmislili zagonetne pitalice i skrivali riječi u rečenici.

Svoje poznavanje riječi iz njemačkog, engleskog, francuskog, talijanskog i turskog, a koje svakodnevno koristite, provjerite u kvizu.

Priloženi dokumenti:
zagonetke_eur.pptx (1.93 MB)